Raporty Spółek ESPI/EBI

Zawiązanie Spółki celowej Hurtimex Spółka Akcyjna (PLHRTIM00013)

12-08-2015 14:57:59 | Bieżący | EBI | 16/2015
Zarząd Hurtimex S.A. (Emitent) informuje, iż w dniu 01.07.2015 r. na podstawie aktu notarialnego zawiązana została spółka celowa pod firmą KFG Logistics Sp. z o.o. z kapitałem zakładowym 5.000 PLN, w której Emitent ? Hurtimex S.A. objęła 100% udziałów.

KFG Logistics Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 42 będzie działała w charakterze spółki celowej, powołanej do kompleksowych usług magazynowych świadczonych na rzecz Kids Fashion Group z siedzibą w Niemczech, w skład których poza wynajmem powierzchni wejdą czynności związane z obsługą całego ruchu towaru zleceniodawcy od jego przyjęcia poprzez przechowywanie do wydania na zewnątrz wraz z pełną ewidencją. Zakres oferowanej usługi powoduje, że można ją zakwalifikować do działalności charakterystycznej dla centrum dystrybucji.

Zdaniem Zarządu powołanie spółki celowej zwiększy przejrzystość operacyjną Emitenta poprzez oddzielenie działalności handlowej od usług magazynowych i pozwoli skupić odrębne kompetencje w dwóch różnych podmiotach..

Podstawa prawna: par.3 ust.1 zał. 3 do Regulaminu ASO

  • Jarosław Kopeć - Prezes Zarządu