Raporty Spółek ESPI/EBI

Zawarcie ramowej umowy o współpracy z The Blue Falcon z siedzibą w Dhaka w sektorze obronnym, bezpieczeństwa i technologii dual-use

MBF GROUP S.A. (PLMBFCR00018)

22-06-2026 08:59:01 | Bieżący | ESPI | 42/2026
oRB_ASO: Zawarcie ramowej umowy o współpracy z The Blue Falcon z siedzibą w Dhaka w sektorze obronnym, bezpieczeństwa i technologii dual-use

PAP
Data: 2026-06-22

Firma: MBF GROUP SPÓŁKA AKCYJNA

oSpis tresci:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

Nazwa arkusza: RAPORT BIEŻĄCY


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 42 / 2026
Data sporządzenia: 2026-06-22
Skrócona nazwa emitenta
MBF GROUP S.A.
Temat
Zawarcie ramowej umowy o współpracy z The Blue Falcon z siedzibą w Dhaka w sektorze obronnym, bezpieczeństwa i technologii dual-use
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd spółki MBF Group S.A. z siedzibą w Warszawie _"Emitent", "Spółka"_ informuje, że w dniu 22 czerwca 2026 r. otrzymał podpisaną przez obie strony ramową umowę o współpracy zawartą pomiędzy Emitentem a The Blue Falcon z siedzibą w Dhace, Bangladesz _"Partner"_. The Blue Falcon jest podmiotem prowadzącym działalność w zakresie dostaw sprzętu wojskowego, wyposażenia specjalistycznego oraz rozwiązań związanych z bezpieczeństwem i obronnością.

Przedmiotem umowy jest ustanowienie długoterminowych zasad współpracy pomiędzy stronami w zakresie identyfikacji, przygotowania, ofertowania, negocjowania i realizacji projektów handlowych oraz technologicznych związanych z sektorem obronnym, bezpieczeństwa, ochrony infrastruktury krytycznej, systemów bezzałogowych UAV i C-UAS, wyposażenia indywidualnego żołnierza, pojazdów specjalistycznych, systemów telekomunikacyjnych, elektroniki, rozwiązań dual-use oraz innych produktów i usług przeznaczonych dla odbiorców wojskowych, rządowych i instytucjonalnych.

Emitent informuje, że za porozumieniem stron The Blue Falcon został ustanowiony preferowanym i autoryzowanym przedstawicielem Emitenta na rynku Bangladeszu w zakresie objętym umową, natomiast Emitent uzyskał możliwość wykorzystania lokalnych kompetencji, kontaktów oraz doświadczenia Partnera w relacjach z instytucjami publicznymi, wojskowymi i zamawiającymi działającymi na rynku Bangladeszu.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Partnera spółka posiada status zarejestrowanego dostawcy Dyrekcji Generalnej ds. Zakupów Obronnych Ministerstwa Obrony Bangladeszu _Directorate General Defence Purchase - DGDP_ pod numerem rejestracyjnym 6158 oraz licencję handlową TRAD/DNCC/078538/2022. Partner posiada również uprawnienia dostawcy i współpracuje z szeregiem instytucji wojskowych i państwowych Bangladeszu, w tym Naval Stores Sub Depot _NSSD_ Marynarki Wojennej Bangladeszu, Central Ordnance Depot _COD_ Wojsk Lądowych Bangladeszu, Directorate General of Medical Services _DGMS_, Central Mechanical Transport Depot _CMTD_ Wojsk Lądowych Bangladeszu oraz Border Guard Bangladesh _BGB_. The Blue Falcon od 2022 roku uczestniczy w dostawach produktów wojskowych i specjalistycznych dla Bangladesh Army, Bangladesh Air Force oraz Bangladesh Navy, posiadając doświadczenie w obsłudze postępowań zakupowych prowadzonych przez instytucje sektora obronnego i bezpieczeństwa Bangladeszu. Umowa została podpisana ze strony Partnera przez Brigadier General A.T.M. Anisuzzaman Bir Protik, ndc, psc, MPhil, MBA, LLB _Retd_, założyciela i dyrektora generalnego The Blue Falcon. Generał Anisuzzaman jest emerytowanym oficerem Sił Zbrojnych Bangladeszu, odznaczonym wojskowym odznaczeniem "Bir Protik", zaliczanym do najwyższych odznaczeń bojowych przyznawanych przez państwo Bangladesz.

Zawarcie umowy stanowi kontynuację działań opisanych przez Emitenta w raportach bieżących nr 37/2026 z dnia 5 czerwca 2026 roku oraz 41/2026 z dnia 17 czerwca 2026 roku dotyczących odpowiednio ustalenia ram współpracy z partnerem z Bangladeszu oraz złożenia ofert w postępowaniach zakupowych prowadzonych przez Directorate General Defence Purchase _DGDP_ Ministerstwa Obrony Bangladeszu. Zarząd wskazuje, że współpraca z Partnerem doprowadziła już do przygotowania i złożenia dwóch ofert obejmujących systemy przeciwdziałania bezzałogowym statkom powietrznym _C-UAV_, a po podpisaniu umowy strony rozpoczęły analizę kolejnych projektów i zapytań zakupowych pochodzących z rynku bangladeskiego. W dniu publikacji niniejszego raportu Emitent otrzymał za pośrednictwem Partnera kolejne zapytanie pochodzące od instytucji wojskowej Bangladeszu, dotyczące możliwości dostawy systemów broni strzeleckiej klasy wyborowej _sniper rifle systems_ wraz z wyposażeniem, optyką, częściami zamiennymi, szkoleniem oraz wsparciem technicznym. Niezależnie od udziału w postępowaniach publicznych i wojskowych, strony zamierzają również rozwijać współpracę w zakresie bezpośredniej sprzedaży oraz promocji produktów i rozwiązań oferowanych przez Emitenta i jego partnerów, realizowanych poza procedurami przetargowymi, na rzecz odbiorców wojskowych, rządowych, instytucjonalnych oraz komercyjnych na rynku Bangladeszu.

Na dzień publikacji niniejszego raportu Emitent nie jest w stanie oszacować wartości przyszłych przychodów mogących wynikać z realizacji umowy. Zarząd ocenia jednak, że zawarte porozumienie tworzy trwałe podstawy do rozwoju działalności Emitenta na rynku Bangladeszu oraz zwiększa możliwości uczestnictwa Spółki w postępowaniach zakupowych, projektach handlowych i przedsięwzięciach technologicznych realizowanych przez podmioty publiczne, wojskowe i instytucjonalne w regionie Azji Południowej.

Zarząd Emitenta uznał informację o zawarciu przedmiotowej umowy za informację poufną ze względu na jej potencjalny wpływ na rozwój działalności Emitenta, budowę międzynarodowych kanałów sprzedaży, możliwość pozyskiwania nowych kontraktów oraz potencjalny wpływ na przyszłą sytuację gospodarczą i finansową Spółki.

Nazwa arkusza: MESSAGE (ENGLISH VERSION)


MESSAGE _ENGLISH VERSION_






The Management Board of MBF Group S.A., with its registered office in
Warsaw _the "Issuer", the "Company"_, hereby announces that on 22 June
2026 it received a framework cooperation agreement, signed by both
parties, concluded between the Issuer and The Blue Falcon, with its
registered office in Dhaka, Bangladesh _the "Partner"_. The Blue Falcon
is an entity operating in the field of supplying military equipment,
specialist equipment and solutions related to security and defence.


The purpose of the agreement is to establish long-term principles of
cooperation between the parties regarding the identification,
preparation, tendering, negotiation and implementation of commercial and
technological projects related to the defence sector, security, critical
infrastructure protection, unmanned aerial vehicle _UAV_ and counter-UAV
_C-UAS_ systems, individual soldier equipment, specialist vehicles,
telecommunications systems, electronics, dual-use solutions and other
products and services intended for military, government and
institutional customers.


The Issuer announces that, by mutual agreement, The Blue Falcon has been
appointed as the Issuer's preferred and authorised representative in the
Bangladeshi market within the scope of the agreement, whilst the Issuer
has gained access to the Partner's local expertise, contacts and
experience in dealing with public and military institutions and
contracting authorities operating in the Bangladeshi market.


According to information provided by the Partner, the company holds the
status of a registered supplier to the Directorate General of Defence
Purchases _DGDP_ of the Ministry of Defence of Bangladesh under
registration number 6158 and holds trading licence
TRAD/DNCC/078538/2022. The Partner also holds supplier authorisations
and cooperates with a number of military and state institutions in
Bangladesh, including the Naval Stores Sub-Depot _NSSD_ of the
Bangladesh Navy, the Central Ordnance Depot _COD_ of the Bangladesh
Army, the Directorate General of Medical Services _DGMS_, the Central
Mechanical Transport Depot _CMTD_ of the Bangladesh Army, and the Border
Guard Bangladesh _BGB_. Since 2022, The Blue Falcon has been involved in
the supply of military and specialist products to the Bangladesh Army,
the Bangladesh Air Force and the Bangladesh Navy, and has experience in
handling procurement procedures conducted by Bangladesh's defence and
security sector institutions. The agreement was signed on behalf of the
Partner by Brigadier General A.T.M. Anisuzzaman Bir Protik, ndc, psc,
MPhil, MBA, LLB _Retd_, founder and Chief Executive Officer of The Blue
Falcon. General Anisuzzaman is a retired officer of the Bangladesh Armed
Forces and a recipient of the 'Bir Protik' military decoration, one of
the highest combat honours awarded by the State of Bangladesh.


The conclusion of the agreement follows on from the activities described
by the Issuer in current reports No. 37/2026 of 5 June 2026 and No.
41/2026 of 17 June 2026 concerning, respectively, the establishment of a
framework for cooperation with a partner from Bangladesh and the
submission of tenders in procurement procedures conducted by the
Directorate General of Defence Procurement _DGDP_ of the Bangladeshi
Ministry of Defence. The Management Board notes that the cooperation
with the Partner has already led to the preparation and submission of
two bids covering counter-unmanned aerial vehicle _C-UAV_ systems, and
following the signing of the agreement, the parties have commenced an
analysis of further projects and procurement enquiries originating from
the Bangladeshi market. On the date of publication of this report, the
Issuer received, via the Partner, a further enquiry from a Bangladeshi
military institution regarding the possibility of supplying sniper rifle
systems, together with equipment, optics, spare parts, training and
technical support. Apart from participating in public and military
tenders, the parties also intend to develop cooperation in the area of
direct sales and the promotion of products and solutions offered by the
Issuer and its partners, carried out outside tender procedures, to
military, government, institutional and commercial customers in the
Bangladeshi market.


As at the date of publication of this report, the Issuer is unable to
estimate the value of future revenue that may arise from the performance
of the agreement. However, the Management Board considers that the
agreement provides a solid foundation for the development of the
Issuer's operations in the Bangladeshi market and enhances the Company's
opportunities to participate in procurement procedures, commercial
projects and technological initiatives carried out by public, military
and institutional entities in South Asia.


The Issuer's Management Board has classified the information regarding
the conclusion of the agreement in question as confidential, given its
potential impact on the development of the Issuer's business, the
establishment of international sales channels, the potential to secure
new contracts, and the potential impact on the Company's future economic
and financial position.



Nazwa arkusza: INFORMACJE O PODMIOCIE


MBF GROUP SPÓŁKA AKCYJNA
_pełna nazwa emitenta_
MBF GROUP S.A. Informatyka _inf_
_skrócona nazwa emitenta_ _sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie_
04-994 Warszawa
_kod pocztowy_ _miejscowość_
Bysławska 82 lok 415
_ulica_ _numer_
+48 22 350 70 98 +48 22 350 70 13
_telefon_ _fax_
biuro@mbfgroup.pl www.mbfgroup.pl
_e-mail_ _www_
894-301-86-15 021480943
_NIP_ _REGON_

Nazwa arkusza: PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2026-06-22 Janusz Czarnecki Prezes Zarządu Janusz Czarnecki


Identyfikator raportu g3rnkvrut1
Nazwa raportu RB_ASO
Symbol raportu RB_ASO
Nazwa emitenta MBF GROUP SPÓŁKA AKCYJNA
Symbol Emitenta MBF GROUP S.A.
Tytul Zawarcie ramowej umowy o współpracy z The Blue Falcon z siedzibą w Dhaka w sektorze obronnym, bezpieczeństwa i technologii dual-use
Sektor Informatyka (inf)
Kod 04-994
Miasto Warszawa
Ulica Bysławska
Nr 82 lok 415
Tel. +48 22 350 70 98
Fax +48 22 350 70 13
e-mail biuro@mbfgroup.pl
NIP 894-301-86-15
REGON 021480943
Data sporzadzenia 2026-06-22
Rok biezacy 2026
Numer 42
adres www www.mbfgroup.pl
Serwis Ekonomiczny Polskiej Agencji Prasowej SA 2026 Copyright PAP SA - Wszelkie prawa zastrzezone.